Отбориът на Ювентус победи с 2:1 Лацио в голямото дерби

...

Роналдо отново над всички, Юве докосва нова титла след бой срещу Лацио

Отбориът на Ювентус победи с 2:1 Лацио в огромното дерби на на 34-тия кръг в Серия А. Попаденията, с които видя домакините, бяха дело на Кристиано Роналдо. За гостите прецизен беше Чиро Имобиле, който обаче не съумя да предотврати провалянето за своя отбор.

Двубоят стартира с равностойни дейности на "Алианц Стейдиъм ". В 6-та минута Фелипе Кайседо видя по какъв начин ударът му беше блокиран от Леонардо Бонучи, преди Дъглас Коща да опитва мерника си от 25 метра, само че изстрелът му попадна право в ръцете на Томас Стракоша.

Първата сериозна обстановка пристигна в 11-та минута. След изпълнен свободен удар от Пауло Дибала, Матайс Де Лихт откри с глава съотборника си Алекс Сандро, който с глава от към 12 метра нацели левия непряк дирек на врата на Стракоша.

В 17-та минута Лацио отвърна с късмет. След продължителна офанзива Сергей Милинкович-Савич смъкна дълга топка към себе си, съумя да задържи и да върне към Дарио Каталди, който стреля добре, само че шутът му рикошира в неприятелски състезател и излезе в корнер.

В идващите 15 минути момчетата на Маурицио Сари продължиха да владеят топката в по-голямата част от времето, задоволявайки се обаче единствено с няколко блокирани изстрели от границата на наказателното поле.

В 35-та минута домакините проведоха бърза контраофанзива, след която Адриен Рабио опита рефлексите на Стракоша от дребен ъгъл, само че завършващият удар беше париран с лекост в ъглов удар.

В 44-та минута, след нова доста продължителна офанзива, Фелипе Кайседо беше открит на границата на наказателното поле на Юве. Мощният нападател гърдира и смъкна добре към Чиро Имобиле, който с мощен изстрел от към 20 метра разтресе страничната греда на вратата, защитавана от Войчех Шчесни.

В 51-та минута въпреки всичко "бианконерите " доближиха до откриващо попадение. Португалецът получи топката на границата на наказателното поле, навлезе с дрибъл в него, където на границата беше препънат от бранителя Бастош. След информация с видео-асистент реферите беше регистрирано, че нарушаването е в границите на наказателното поле и дузпата беше отсъдена. Именно Роналдо застана зад топката и безапелационно осъществя за 1:0.

Само две минути по-късно резултатът към този момент беше 2:0. Луис Фелипе от състава на гостите позволи ужасна неточност като финален човек, в централния полукръг на терена. Топката му беше отнета от Пауло Дибала и Кристиано Роналдо, които се устремиха сами против вратата на Стракоша. Дибала не се полакоми и направи паралелен пас за Роналдо, който на празна врата не сбърка за 2:0.

В 66-та минута нещата за Лацио можеха да снабдят още по-мрачен тип. След изгубена топка в средата на терена Пауло Дибала се устреми към наказателното поле, преодоля Бастош и откри с меко центриране главата на Кристиано Роналдо, който като по знамение уцели единствено гредата, вместо да оформи своя хеттрик.

В идващите минути домакините продължиха да основават рискове и в 71-та минута Пауло Дибала затрудни съществено Томас Стракоша, който обаче се намеси уместно.

В 83-та минута въпреки всичко вярата за състава на гостите се завърна. Чиро Имобиле съумя пръв да доближи дълъг пас, изпреварвайки Леонардо Бонучи. Бранителят извърши безогледно нарушаване, след което беше отсъдена дузпа. Зад топката застана точно Имобиле, който не остави шансове на Войчех Шчесни, правейки резултата 2:1.

До края на срещата въпреки всичко футболистите на Сари устояха на напрежението и се поздравиха със подобаващ триумф. По този метод Юве още веднъж отвори разлика от 8 точки пред втория Интер, при единствено 4 оставащи мача в Серия А. Лацио, от своя страна, остана 4-ти, с 69 пункта, след 5-ти следващ мач без победа.

Ювентус - Лацио 2:1

1:0 - Кристиано Роналдо (51)

2:0 - Кристиано Роналдо (53)

2:1 - Чиро Имобиле (83)

Ето и съставите на двата отбора:

Ювентус : Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Алекс Сандро, Рамзи, Бентанкур, Рабио, Коща, Роналдо, Дибала (4-3-3)

Лацио : Стракоша, Ачерби, Луис Фелипе, Бастош, Каталди, Пароло, Милинкович-Савич, Андерсон, Ладзари, Кайседо, Имобиле (3-5-2)
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `