Отборът на записа убедителна победа с 5:1 при домакинството си

...

Удинезе се развихри срещу Каляри

Отборът на записа безапелационна победа с 5:1 при семейството си на от 31-ия кръг на. Това е втори безапелационен триумф за фриуланите над този противник през сезона след този с 4:0 като посетител. Днес най-хубавият на терена беше техният нападател, който се регистрира с хеттрик.

Сардинците изненадващо поведоха в 32-ата минута след гол на капитана. В 38-ата минута направи две спасявания, само че не съумя да се оправи с удара на, който изравни резултата. Домакините реализираха цялостен поврат още в 45-ата минута, когато засече центриране на. В 49-ата минута провежда контраофанзива, при която португалецът означи втория си гол в мача. Десет минути по-късно „ зебрите “ стигнаха до ново попадение след контраофанзива, като този път се разписа с превъзходен отдалечен шут. В 73-ата минута оформи своя хеттрик за крайното 5:1.

Така е на 12-ата позиция в класирането с актив от 33 точки, а след четвъртата си поредна загуба остана на 17-ото място с 25 пункта.