Отборът на Венеция сложи край на 20-годишното си чакане за

...

Венеция ще играе пак в Серия "А" след 20 години

Отборът на Венеция постави завършек на 20-годишното си очакване за завръщане в елита на Италия, откакто направи тъждество 1:1 с Читадела вкъщи в реванша от финалния плейоф за промоция в Серия " А " и в профил противника си с общ резултат 2:1.

Венеция имаше преднина от 1:0 от първия дуел, само че изостана в резултата на личния си стадион в 26-та минута след гол на Федерико Проя, а единствено 10 минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Паскуале Мацоки.

Развръзката от конфликта пристигна в спомагателното време на втората част, откакто в 93-та минута Рикардо Бокалон вкара изравнителен гол, който донесе на Венеция завръщане в Серия " А " за първи път от сезон 2001/02 насам.

Венеция приключи на пето място в Серия " Б " през миналия сезон, само че победи поредно Киево, Лече и Читадела, с цел да се причисли към Емполи и Салернитана, които завоюваха директни промоции за елита. От Серия " А " изпаднаха Парма, Беневенто и Кротоне.
Източник: bnr.bg