Отборът на Вашингтон се утвърди на върха в дивизия "Метрополитън"

...

Тежка вечер за Георгиев в НХЛ, Вашингтон надви Ню Йорк Рейнджърс

Отборът на Вашингтон се утвърди на върха в дивизия "Метрополитън " с 97 точки с четвъртата си поредна победа след 4:2 над домакина Ню Йорк Рейнджърс в дуел от Националната хокейна лига.

Вратарят на домакините Александър Георгиев, който е с българско родословие, стартира като титуляр, само че беше сменен в 8:54 минута на дуела, откакто позволи три гола от първите шест удара на противника. До края Ондржей Павелец направи 26 спасявания, а Рейнджърс съумя да направи загубата си по-почетна, откакто изоставаше с 0:4 след първия интервал.

Александър Овечкин и Евгени Кузнецов се отличиха с по гол и асистенция за столичани. Овечкин е водач при стрелците за сезона с 45 попадения.

Тимът на Лас Вегас надви над гостуващия Колорадо с 4:1 и си обезпечи място в плейофите в първия си сезон в Националната хокейна лига. Жерар Гаян записа победа номер 200 в треньорската си кариера.

Лас Вегас, който е водач в Тихоокеанската дивизия със 103 точки, стана едвам третият клуб от 1968/1969, който доближава до елиминациите за купа "Стенли " в дебютната си акция в лигата, след Едмънтън и Хартфорд през 1979/1980.

Тампа Бей пропусна опцията да оглави класирането в лигата след проваляне с 1:4 като хазаин на Аризона

Бъфало завоюва с 3:2 против Торонто и прекъсна рекордната серия на противника от 13 следващи домашен победи.