Отборът на Валенсия надигра Райо Валекано с 1:0 като гост

...

Валенсия се върна към победите в Испания след минимален успех срещу Райо Валекано

Отборът на Валенсия надигра Райо Валекано с 1:0 като посетител в мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лига, а единственото попадение за гостите вкара Серхи Канос в 61-ата минута.

Преди този гол обаче домакините бяха отборът, който стоеше по-добре на терена, само че през първото полувреме пропуски направиха Иси Паласон и Флориан Льожон.

Малко откакто изтече първият час игра обаче, Серхи Канос получи топката на границата на наказателното поле, напредна и със мощен диагонален изстрел матира стража Столе Димитревски.

В добавеното време на срещата гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Тиери Кореа, само че в последна сметка това не повлия на изхода от срещата и по този начин " прилепите " прекъснаха серията си от пет следващи мача без триумф в шампионата.

Със извоюваните три точки довечера в Мадрид Валенсия събра 23 и остава на 10-ото място в подреждането, до момента в който Райо Валекано е 11-и с 20.