Отборът на Валенсия изигра поредния си блестящ мач в Примера,

...

Валенсия разкъса Севиля и диша във врата на Барса

Отборът на Валенсия изигра следващия си ослепителен мач в Примера, като през днешния ден разруши с 4:0 гостуващия Севиля в двубой от деветия кръг. С триумфа “прилепите” на Марселино Гарсия Торал затвърдиха второто си място и към този момент са единствено на точка зад Барселона, като каталунците играят по-късно. Гонсало Гуедеш (43 и 90), Симоне Дзадза (51) и Санти Мина (84) развенчаха момчетата на Едуардо Берицо, които понесоха нов безсърдечен удар тази седмица след фиаското в Москва с 1:5.

Първото полувреме беше двуостро и с динамични акции към двете порти. Домакините бяха малко по-дейни и усилиха мощта си малко преди почивката. Гонсало Гуедеш и Луис Муриел първи заплашиха двамата вратари с удари във втората и третата минути. В 11-ата Симоне Дзадза стреля неопределено след композиция сред Гуедеш и Карлос Солер.

В 35-ата Солер направи запознящ се дрибъл в наказателното поле и с два финта препарира Серхио Ескудеро. При последвалото центриране Родриго Морено опитва доста сложна задна ножица и прати топката много високо. В 43-ата Гуедеш осъществя извънредно красиво попадение за валенсианци. Португалецът потегли отляво, преодоля Симон Кяер и Гуидо Писаро, след което стреля доста технично и фалцово към далечната сглобка - 1:0.

Очаквайте още!

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, събота 21 октомври  Валенсия 4:0краен резулат  Севиля