Отборът на Урал още веднъж показа, че е много труден

...

Хичо с цял мач в дербито на Урал

Отборът на Урал още един път сподели, че е доста сложен за побеждаване. Съставът на Александър Тарханов направи 1:1 при гостуването си на Амкар и още веднъж излезе на 4-о място в класирането на Премиер лигата, измествайки от него първенеца Спартак (Москва). Николай Димитров беше титуляр за отбора от Екатеринбург и остана на терена през всичките 90 минути, а капитанът на Амкар Петър Занев пропусна уралското дерби поради травма.

Домакините първи стигнаха до гол посредством Михаил Сиваков от дузпа в 22-ата минута, само че малко след почивката Алексей Евсеев изравни. Това е трето следващо тъждество за Амкар и 6-и следващ мач без загуба. В тази серия тимът на Гаджи Гаджиев позволи във вратата си единствено един гол - този на Евсеев през днешния ден.