Отборът на Унгария се класиране на 1/4-финалите на Световното първенство

...

Унгария си осигури място на 1/4-финалите на Световното по хандбал за мъже

Отборът на Унгария се класиране на 1/4-финалите на Световното състезание по хандбал за мъже. " Маджарите " завоюваха против новобранеца Кабо Верде с 42:30 (22:15) в последния си мач в Група 2 на главната фаза от шампионата и завършиха на второто място с 6 точки.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Те се нуждаеха и от спомагателна помощ от европейския първенец и хазаин Швеция, който към този момент си беше обезпечил първото място в групата, само че надви над Португалия с 32:30 (13:14) в Гьотеборг в последната си среща и приключи с цялостен актив от 10 точки. Иберийците останаха на 4-о място с 5 точки и отпаднаха от елиминациите за купата.

В Група 1 в пряк конфликт за лидерската позиция олимпийският отличник Франция навакса закъснение от 18:21 след почивката и надви над Испания с 28:26 (13:13) в Краков, с цел да приключи на върха с 10 точки. " Ла Фурия Роха " остана втори с 8 точки, само че и двата отбора не престават на четвъртфиналите.