Отборът на Уфа записа първата си победа за новия сезон

...

Уфа с класика срещу Анжи

Отборът на Уфа записа първата си победа за новия сезон в Премиер лигата на Русия. Днес възпитаниците на Сергей Томаров надиграха с безапелационното 3:0 състава на Анжи в семейството си от 2-ия кръг.

Уфа поведе в резултата още в 3-ата минута, когато Иван Обляков напредна отляво и центрира чудесно за Силвестър Игбун, който с глава насочи топката във вратата.

Другите две попадения паднаха в края на мача. Първо в 87-ата минута Игбун навърза двама бранители в пеналта и подаде на Ондрей Ванек, който по земя означи за 2:0. След това в 89-ата минута Игбун центирра по земя във вратарското поле, където настъпи сериозна блъсканица, топката се озова във Ванек, който от близко оформи крайното 3:0.

С тази победа Уфа излезе на 3-ото място във краткотрайното класиране с актив от 4 точки. Анжи пък е на 9-ото място с 3 точки.