Отборът на Уест Хем постигна обрат от 0:1 до 2:1

...

Уест Хем обърна Аз Алкмар в първия полуфинал в Лигата на конференциите

Отборът на Уест Хем реализира поврат от 0:1 до 2:1 против Аз Алкмар в първия дуел от полуфиналите в Лигата на конференциите

Холандският отбор откри резултата на „ Лондон Стейдиъм “ в 41-ата минута посредством Тижани Райдерс, който получи топката в половината на домакините и стреля диагонално малко зад дъгата на наказателното поле, като топката тупна подло пред стража Алфонс Ареола и влетя в долния десен ъгъл на вратата.

„ Чуковете “ възвърнаха равенството в 65-ата минута от дузпа отсъдена за нарушавания на вратаря на АЗ – Матю Райън, против Джаръд Боуен. Зад топката застана Саид Бенрама, който прати топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

Уест Хем направи цялостен поврат четвърт час преди края на постоянното време. Деклан Райс центрира в наказателното поле на АЗ Алкмар, където Наиф Агер стреля с глава, топката бе изчистена от голлинията, само че при добавката Микаел Антонио даде преднина на „ чуковете “.

Реваншът е след седмица в четвъртък, 18 май, от 22 часа на стадион „ АФАС “ в Алкмар.