Отборът на Спартак (Москва) прекърши с 1:0 Анжи като домакин

...

Спартак прекърши деветима от Анжи, Попов влезе в края

Отборът на Спартак (Москва) прекърши с 1:0 Анжи като хазаин в мач от третия кръг на съветското състезание. Българският национал Ивелин Попов се появи на терена в 75-ата минута за Спартак, сменяйки създателя на единственото попадение в мача Зе Луиш. Бразилският нападател донесе трите точки на столичани с гола си в 70-ата минута. След центриране на Куинси Промес Зе Луиш бе изтърван от отбраната на гостите във вратарското поле и с глава изпрати топката в мрежата зад Юрий Дюпин.
Задачата на спартаковци бе улеснена от двата червени картона в срещата за гирачи на Анжи. Първо, в 49-ата минута Андрес Понсе получи пряк червен картон, а в 68-ата за втори жълт отхвърлен от игра бе и Дмитрий Белоруков.

С победой!

«Спартак» в 3-м туре Российской Премьер-Лиги 2018/19 обыграл со счетом 1:0 «Анжи».

Следующий матч «Спартак» проведёт 14 августа в 20:30 с ПАОКом в ответном матче 3-го отборочного раунда Лиги чемпионов 2018/19 на стадионе @otkritiearena. Все на футбол! pic.twitter.com/G93YCO1gMs
— FC Spartak Moscow (@fcsm_official) August 11, 2018 След тази победа отборът на Масимо Карера излезе краткотрайно отпред в класирането със 7 точки. Анжи пък заема 10-а позиция с 3 точки. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 3 кръг, събота 11 август  Спартак Москва 1:0краен резулат  Анжи