Отборът на Спарта (Прага), където се състезава българинът Мартин Минчев,

...

Мартин Минчев и Спарта една крачка по-близо до титлата след нов инфарктен мач срещу Славия

Отборът на Спарта (Прага), където се състезава българинът Мартин Минчев, изигра нов спиращ дъха трилър против градския противник Славия (Прага) и направи решителна крачка към купата в Чехия.

В 307-ото дерби на Прага съставът, воден от Бриан Приске, стигна до триумф с 3:2 и се откъсна на 5 точки пред безконечния си противник и три кръга преди края се вижда съвсем сигурен първенец във Фортуна лига.

Мартин Минчев започва като титуляр срещата и игра до 70-ата минута, когато бе сменен от албанеца Казим Лачи.

Иначе резултатът откри Лукаш Хараслин за Спарта (Прага) в 30-ата минута, а в 35-ата Славия (Прага) изравни посредством Иван Шранц.

През второто полувреме Спарта (Прага) още веднъж поведе в 63-ата минута, когато Асгер Сьоренсен вкара нов гол, само че гостите от Славия (Прага) отново откриха метод да изравнят в 85-ата минута посредством Станислав Тецъл.

Така мачът отиваше към тъждество, което щеше да остави разликата сред двата отбора единствено на две точки в класирането, само че в 4-ата минута на добавеното време Иго Огбу от Славия (Прага) спъна неприятелски състезател в личното си наказателно поле и съдията бе заставен да уточни бялата точка. Суматохата преди осъществяването на наказателния удар продължи три минути и чак в 97-ата минута с осъществяването се нагърби Ладислав Крейчи II, който бе праволинеен и изведе за трети път Спарта (Прага) напред в резултата, с което и реши мача.