Отборът на Слован (Братислава) допусна първата си загуба от началото

...

Слован с Божиков допусна първа загуба за сезона

Отборът на Слован (Братислава) позволи първата си загуба от началото на сезона в словашката Супер лига. Това се случи в гостуването на Жилина от 10-ия кръг, като срещата приключи с триумф с 3:2 за домакините. Гостите първи поведоха в резултата, само че позволиха поврат. Цял мач за Слован пък записа българинът Васил Божиков.

Филип Оршула даде преднина на отбора от Братислава в 9-ата минута, само че единствено пет по-късно Жилина изравни посредством Лукаш Яношик.

През второто полувреме домакините направиха и цялостен поврат в своя изгода. Това стана с голове на Николас Шпалек в 55-ата и още веднъж на Яношик в 71-ата минута.

Малко преди края на мача в 88-ата минута Слован стигна до втори гол в своя изгода посредством ветерана Роберт Витек.

Това проваляне смъкна Слован от първото място, като отборът към този момент е втори с 21 точки, а водач е Спартак (Търнава) с 24. Жилина пък се изкачи до 5-ата позиция с 15 точки в актива си.