Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи

...

Сибиу и Павлин Иванов изравниха серията срещу Волунтари в плейофите на мъжкото баскетболно първенство на Румъния

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи трагично като посетител на Волунтари с 98:96 (31:22, 20:29, 22:22, 25:23) във втората среща от четвъртфиналните плейофи на шампионата на Румъния по баскетбол за мъже.

Първият дуел приключи с . В серията се играе до три триумфа в пет мача. Третият дуел е плануван за 18 април (четвъртък), а Сибиу ще бъде хазаин.

Националът стартира като титуляр и приключи със 17 точки, 3 битки и 2 асистенции за 21:33 минути на паркета.

Сибиу изоставаше с 6 точки малко преди края на дуела, само че по-късно направи серия от 7:0, с цел да стигне до обрата.

Марк Ловинг се отличи с 21 точки и 7 битки за триумфа, а за Волунтари Тревън Алън беше най-резултатен с 22 точки.