Отборът на Севиля надигра Валядолид с 3:0 като гост. Първото

...

Севиля постигна комфортна победа в гостуването си на Валядолид

Отборът на Севиля надигра Валядолид с 3:0 като посетител.

Първото полувреме приключи 0:0, само че още в петата минута, откакто бе възобновен мачът Рафаел Мир откри резултата за гостите от Севиля.

В 79-ата минута Неманя Гудел изведе зад отбраната Папу Гомес, който преодоля вратаря и направи 2:0 за андалусийците. В първия миг попадението не бе зачетено поради хипотетична засада, само че след видео обзор голът бе приет.

В самия завършек на мача Ескудеро от домакините разтресе десния дирек с мощен удар отвън наказателното поле.

В добавеното време на мача Фернандо направи чудесна асистенция с пета, а Такитико Корона финтира бранител и от близко направи 3:0 със мощен удар.

В идващия кръг Севиля ще бъде хазаин на Бетис в градското дерби. Преди това тимът ще се опита да се класира за финала на Лига Европа, като отстрани Ювентус в реванша.

Севиля влезе в челната десетка на класирането с равни точки с осмия Атлетик Билбао. Тимът може да се бори даже със съгражданите си от Бетис за 6-а позиция.

Валядолид е на 17-о място и към момента може да се тормози от Хетафе и Еспаньол в битката за оцеляване.