Отборът на Севиля надделя с 1:0 при гостуването си на

...

Севиля подгони Барса въпреки смехотворна дузпа

Отборът на Севиля надви с 1:0 при гостуването си на новака Жирона в дуел от четвъртия кръг на Примера дивисион. Луис Муриел осъществя в 69-ата минута. В 90-ата минута реферът даде несъществуваща дузпа в интерес на домакините, задето нападател на Жирона наведе глава, когато Франко Васкес почисти с крайник. С триумфа отборът на Едуардо Берицо събра 10 точки и се изкачи на втора позиция.

От началните минути на дуела каталунският отбор стоеше равностойно един до друг до по-класния си противник. В 26-ата минута Горка Ираисос направи положително избавяне след удар с глава на Стеван Нзонзи при центриране на Пабло Сарабия. Три минути по-късно Сарабия още веднъж се отличи с хубаво подаване към Луис Муриел, само че Хуампе избра точната позиция и блокира колумбиеца. В 34-ата Клемент Ленгле се намеси съответно при рискова контра на домакините.

Секунди след началото на втората част феновете на “Монтиливи” станаха очевидци на две положения пред двете порти. Първо Даниел Карисо беше покрай попадение, само че завоюва единствено корнер. При ответната акция Хуанпе беше още по-близо до гола, откакто пред него се озова “мъртва” топка след корнер, но ударът му не бе задоволително акуратен. В 54-ата Ираисос мазета след удар от фал на Муриел.

В 69-ата минута гостите от “Рамон Санчес Писхуан” означиха попадение. Евер Банега откри Сарабия, който изведе Муриел. Колумбиецът напредна и шутира ниско в близкия ъгъл, възползвайки се от неприятното позициониране на вратаря - 0:1. В 73-ата Сарабия можеше да означи втори гол, само че опитът му за прекачване не сполучи. Минута по-късно каталунците изпуснаха страхотна опция за равнене. Пере Понс не стреля тъкмо, откакто получи отлична топка на към десетина метра пред голлинията.

В 90-ата минута съдията даде смехотворна дузпа за домакините. Франко Васкес и Кайода спориха за топката, халфът на севилци я изрита с крайник, а неговият противник рисково наведе глава. Реферът необичайно реши, че това е дузпа. Алекс Гранел обаче трепна при осъществяването и нацели напречната греда. При ответното нахлуване Ираисос избави самс рещу Муриел.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 4 кръг, неделя 17 септември  Жирона 0:1краен резулат  Севиля