Отборът на Севиля допусна грешна стъпка в борбата си за

...

Севиля постави европейските си амбиции под въпрос след издънка срещу слабак

Отборът на Севиля позволи неверна стъпка в битката си за по-добро класиране в испанското футболно състезание.

В дуел от 29-ия кръг на Ла Лига, европейският турнирен войник на Андалусия отстъпи пред скромния си хазаин Леганес.

Севилци бяха надиграни с 1:2, като създател на първото попадение стана Унай Бустинца. Той се разписа 4 минути преди края на първото полувреме.

Хави Ерасо постави точка на разногласието след 69 минути игра. Крайното 1:2 оформи Мигел Лаюн, вкарал почетен гол за своя отбор в последните мигове на постоянното време.

Винченцо Монтела: На жребия ще ни се падне Байерн (Мюнхен)
Монтела: На жребия ще ни се падне Байерн

" Искам Рома чак на финала "

Гостите по никакъв начин не впечатлиха с изявите си на терена, като част от нормалните титуляри в състава не бяха на терена, само че това надали може да служи като опрощение на Севиля, поради реномето на клуба на локално равнище.

През вторите 45 минути гостите в мача пробваха всичко допустимо, с цел да се доберат най-малко до равенството, само че в последна сметка не съумяха да го сторят.

Шест минути преди края на мача Пабло Сарабия остави тима си с човек по-малко на терена, като получи червен картон.

Така Севиля записва 12-ата си загуба в шампионата през сегашния сезон, като сложи на карта задържането си измежду отборите в зона " Европа " от подреждането.

Леганес пък продължава борбата си за отдалечаване от застрашените с изпадане сформира в шампионата, като към този момент се утвърди в средата на таблицата с краткотрайното класиране.