Отборът на Сент Етиен победи с 5:0 като гост Каен

...

Сент Етиен съсипа Каен за едно полувреме

Отборът на Сент Етиен победи с 5:0 като посетител Каен в мач от 29-ия кръг на Лига 1. “Зелените” не срещнаха особени проблеми с нормандците и си свършиха работата още през първата част, когато към този момент водеха с три попадения.

Ромен Амума откри още в четвъртата минута след пас на Реми Кабела, а в 20-ата Роберт Берич удвои, откакто засече подаване на създателя на първия гол. В 31-ата минута Арно Норден вкара за 3:0 с удар по земята с левия крайник. В самия завършек на мача пък паднаха и четвърто и пето попадение. Точен бе резервата Ламин Гедзали в 85-ата минута.

По този метод Сент Етиен спря серията си от две следващи загуби се върна на победния път. Играчите на Жан-Луи Гасе събраха 46 точки и са покрай четвъртия Олимпик Марсилия - една точка, само че и мач повече. Каен от своя страна записа трето следващо проваляне и към този момент на дъното с едвам 20 точки.