Отборът на Рома се наложи над Емполи с 2:0 в

...

Рома се върна към победите за шест минути

Отборът на Рома се наложи над Емполи с 2:0 в мач от 21-вия кръг на италианската Серия А. По този метод отборът на Жозе Моуриньо се придвижи краткотрайно на трето място в класирането, с равни точки с втория Интер, който на следващия ден има градско дерби с Милан.

След разочарованието през седмицата и отпадането от Купата на Италия след загуба от Кремонезе римляните изиграха много по-добър мач и можеха да завоюват с по-голяма разлика.

Рома извоюва триумфа си още в началните минути, като това стана след осъществяването на два корнера. Във втората минута Пауло Дибала центрира, а Рожер Ибанес откри резултата с глава. Четири минути по-късно още веднъж международният първенец с Аржентина подвигна топката от ъглов удар, като този път Тами Ейбрахам бе голмайстор на римляните.

Емполи, който нямаше проваляне в последните си 6 мача, имаше превъзходен късмет да понижи в края на първото полувреме посредством Тайрон Ебуехи, който догони една топка, само че от близко съумя да стреля над вратата.

Много мощен мач за Рома направи централният бранител Крис Смолинг.