Отборът на Ризеспор се наложи над Трабзонспор с 1:0 на

...

Отборът на Мартин Минчев излезе пети в Турция

Отборът на Ризеспор се наложи над Трабзонспор с 1:0 на стадион " Чайкур Диди " в мач от 22-ия кръг в турската Суперлига. Българският национал Мартин Мончев влезе като запаса за домакините в 72-рата минута, като размени Алтин Зекири.

Eмирхан Топчу съумя да осъществя за Ризеспор в 45-ата минута, само че голът не бе зачетен след преразглеждане на обстановката с ВАР в хода на нападението.

Домакините съумяха за повторно да пратят топката във вратата на Трабзонспор в 78-ата минута, когато Адолфо Гаич асистира за Дал Варесанович, като този път нямаше какво да попречи на Ризеспор да излезе напред в резултата.

След този триумф тимът на Мартин Минчев се изкачи до 5-то място в класирането в Суперлигата с актив от 35 точки, до момента в който Трабзон спор е трети с 37.