Отборът на Реал Сосиедад спечели категорично с 3:0 у дома

...

Реал Сосиедад отново влезе в победния коловоз

Отборът на Реал Сосиедад завоюва изрично с 3:0 вкъщи против Майорка в дуел от 21-вия кръг на Ла Лига. И трите попадения паднаха след почивката. Баските имаха тотално териториално предимство през първото полувреме, само че по този начин и не съумяха да се разпишат преди почивката. През първата част владението на топката беше 70% в интерес на “чури урдин”. Първите 45 минути се запомниха с по една опция пред двете порти. В 46-ата Аднан Янузай центрира към далечната греда, където Порту смъкна с крайник и Александър Исак вкара от шест метра. В 58-ата Андер Бареначея стреля, топката се отклони от крайници на Фран Гамес и топката влетя в мрежата за 2:0. В 82-ата Мартин Йодегор стреля, вратарят избави, а кълбото попадна в краката на Порту, който се разписа при добавка. В 89-ата балеарците удариха греда.
Примера дивисион 21 кръг, неделя 26 януари  Реал Сосиедад 3:0краен резулат  Майорка