Отборът на Райо Валекано победи Лас Палмас с 1:0 като

...

Райо Валекано надигра Лас Палмас като гост в Ла Лига

Отборът на Райо Валекано победи Лас Палмас с 1:0 като посетител в среща от десетия кръг на испанската Ла Лига.

След серия от четири равенства Райо Валекано стигна до трите точки, с които събра 16 на седмо място във краткотрайното класиране в испанския футболен шампионат.

Лас Палмас е 12-и все още с 11 точки в актива си.

Домакините бяха покрай попадение в 34-ата минута на дуела, когато Мунир Ел Хадади пропусна дузпа и резултатът остана 0:0.

Победата за Райо Валекано донесе 33-годишният нападател от Кабо Верде Тиаго Бебе в първата минута на добавеното време на срещата. Той влезе като запаса две минути по-рано и бе прецизен от дузпа за крайното 1:0 в интерес на гостите.

Райо Валекано завърши мача с човек по-малко след втория жълт и надлежно червен картон за Оскар Валентин в четвъртата минута на добавеното време.