Отборът на ПСВ Айндховен постигна изстрадана победа с 3:2 в

...

ПСВ Айндховен обърна Базел и остана в играта

Отборът на ПСВ Айндховен реализира изстрадана победа с 3:2 в семейството си на Базел от втория прелиминарен кръг на Шампионската лига. Холандците губеха в резултата минута преди края на постоянното време, само че съумяха да извърнат нещата в своя изгода и да запазят шансове за продължение напред.

Срещата стартира добре за домакините, които поведоха в резултата с попадение на Брума в 14-ата минута.

След това обаче Базел съумя да направи поврат. Албиан Айети изравни в 45-ата минута, а Омар Алдерете изведе гостите напред в 79-ата минута.

" Филипсите " обаче продължиха да се борят до самия край и съумяха да стигнат до успеха. В 89-ата минута Сам Ламърс направи резултата 2:2, а Донйел Малън бе огромният воин, реализирайки победния гол за холандците в 92-ата минута.

Така ПСВ взе минимално преимущество преди реванша в Швейцария, само че двата гола на непознат терен са добра основа и за Базел да търси успеха на собствен терен и продължение напред. Така ответният мач се обрисува да бъде много забавен.