Отборът на Пирин (Благоевград) победи ЦСКА 1948 с 4:1 в

...

Пирин вкара 4 гола за нова загуба на ЦСКА 1948

Отборът на Пирин (Благоевград) победи ЦСКА 1948 с 4:1 в първия мач от 4-ия кръг на Първа лига по футбол. За домакините осъществиха Красимир Станоев 13 секунди след началото, Станислав Манолев (30 мин), Антон Карачанаков (66) и алжирецът с френски паспорт Мохамед Брахими (89), а за гостите вкара Ивайло Чочев от дузпа в 43-ата. Така от три мача Пирин взе първи 3 точки за сезона, до момента в който столичани не престават да са без победа, само че от 4 срещи – един еднакъв мач и 3 провали.

На стадион „ Христо Ботев “ домакините имаха тотално предимство, а и започнаха с „ гол от съблекалните “ на Станоев, който е от най-бързите в родния хайлайф. В средата на полувремето основният арбитър Васил Минев отсъди дузпа за рухване в наказателното поле на деветката на ЦСКА 1948 – Денислав Ангелов. След заседание на рефера със системата за видео повторения (ВАР) наказателния удар бе анулиран, а нападателят на гостите получи жълт картон за симулация. В 43-ата минута съдията още веднъж уточни бялата точка пред голлинията на домакините. Този път за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията още веднъж мина през ВАР, само че не се стигна до анулация на решението. Зад топката застана Чочев, който не сбърка с невисок удар до лявата греда - гол за ЦСКА 1948.
Източник: bnr.bg