Отборът на Наполи записа минимален домакински успех с 1:0 над

...

Наполи се върна на победния път след труден успех над Сампдория

Отборът на Наполи записа най-малък домашен триумф с 1:0 над Сампдория от 21-ия кръг на Серия " А ". Така неаполитанците се върнаха на победния път след загубата с 0:1 от Специя и равенството 1:1 с Ювентус.

Домакините дадоха свидна жертва в този дуел, откакто капитанът Лоренцо Инсиние напусна терена контузен още в 30-ата минута. Малко по-късно Жуан Жезус се разписа с глава, само че ВАР сподели, че той е бил в състояние на засада и по този начин голът не беше зачетен.
 Снимка 559581
Източник:

В 37-ата минута обаче Наполи въпреки всичко стигна до победно попадение, откакто Андреа Петаня беше прецизен с акробатично осъществяване. През втората част домакините още веднъж бяха по-настойчивият отбор, само че не съумяха да осъществят най-малко още един гол. В 80-ата минута в игра се появи новото попълнение Аксел Туанзебе, който по този начин записа дебюта си за тима.

Благодарение на трите точки Наполи събра 43 и продължава да е на трето място във подреждането. Сампдория пък са 15-ти с 20.
 Аталанта победи Удинезе с 6:2 в Серия