Отборът на Марица (Пловдив) се класира за утрешния финал за

...

Марица е първият финалист за Купата на България

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за утрешния край за Купа България 2018. Настоящите носителки на влиятелния трофей завоюваха полуфиналния си мач против Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23) след 68 минути игра в старозагорската зала Иван Вазов и чакат спечелилия от втория полуфинал довечера – сред ЦСКА (София) и Левски (София), против който ще се изправят в съботния следобяд от 15:00 в отбрана на купата.

Капитанката на Марица Радосвета Тенева поведе съотборничките си към триумфа против Раковски в първия гейм, отбелязвайки седем точки, в това число два аса, за безапелационното 25:15. Във втората част се получи някаква конспирация, най-малко до 11:11. След това шампионките се възползваха от изобилието от неточности, които димитровградчанки допускаха, с цел да излязат напред в резултата, а в края Виктория Григорова с ас оформи крайното 25:19. С усъвършенствана игра на сервис и офанзива, Раковски пое самодейността в третия гейм, като даже поведе с четири точки при 6:2 и 9:5. Постепенно обаче девойките на Иван Петков стопиха разликата и възвърнаха равенството при 14:14. Следващите пет разигравания също бяха извоювани от Марица, което на процедура предреши и изхода на гейма и мача. Все отново волейболистките на Габриела Айшинова съумяха да спасят три мачбола преди да позволен неточност в офанзива за крайното 25:23 в интерес на Марица. /БГНЕС
Източник: bgnes.com