Отборът на Манчестър Юнайтед започна сезона във Висшата лига на

...

Манчестър Юнайтед и Ерик тен Хаг започнаха сезона с поражение

Отборът на Манчестър Юнайтед стартира сезона във Висшата лига на Англия със загуба. „ Червените дяволи “ претърпяха проваляне с 1:2 от Брайтън енд Хоув Албиън на своя стадион „ Олд Трафорд “.

„ Царуването “ на новия управител на Юнайтед Ерик загар Хаг стартира с провал, освен това пред погледа на сър Алекс Фъргюсън, който изгледа срещата от трибуните.

Наставникът реши да остави Кристиано Роналдо на пейката при започване на мача, като го пусна в игра в 53-ата минута вместо Фред при резултат 0:2.

Брайтън съумя да осъществя два гола още преди почивката посредством 31-годишния Паскал Грос. Полузащитникът се разписа в 30-ата и 39-ата минута.

Ерик загар Хаг заложи на Маркъс Рашфорд на върха на офанзивата в стартовия си състав, като новите попълнения Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес също започнаха от първата минута. Въпреки помощта на звездата Кристиано Роналдо през втората част отборът съумя да върне единствено едно попадение.

В 68-ата минута след меле в наказателното поле на Брайтън Алексис Мак Алистър си означи автогол за 1:2.

За " чайките " това беше първа победа във Висшата лига на „ Олд Трафорд “.

В различен мач от първия кръг на Висшата лига на Англия Лестър и Брендфорд приключиха 2:2.