Отборът на Манчестър Сити започна по убедителен начин защитата на

...

Шампионите Сити започнаха с класика срещу Бърнли, Холанд с два гола

Отборът на Манчестър Сити стартира по безапелационен метод отбраната на купата си във Висшата лига, откакто разруши Бърнли с 3:0 като посетител в откриващия мач от новия сезон.

На " Търф Моор " играчите на Пеп Гуардиола бързо демонстрираха, че са преодолели разочарованието от загубата от Арсенал за Къмюнити шийлд предходната седмица и още в четвъртата минута голмайсторът на отбора Ерлинг Холанд откри резултата след асистенция на Родри. В 36-та минута норвежкият национал удвои, този път след подаване на Хулиан Алварес, а 15 минути преди края на постоянното време халфът Родри оформи крайното 3:0 отблизо разстояние. В добавеното време новото попълнение на Бърнли Анас Зарури получи пряк червен картон за жестоко нарушаване против Кайл Уокър.

По този метод Манчестър Сити направи сполучлив старт на новата акция, до момента в който новакът Бърнли загуби първото си домакинство. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg