Отборът на Лудогорец се възползва максимално от нулевото равенство между

Отборът на Лудогорец се възползва максимално от нулевото равенство между ...

"Лудогорец" докосва титлата.

Отборът на "Лудогорец" се възползва максимално от нулевото равенство между ЦСКА и "Левски" и след успех от 3:0 у дома над" Ботев" Пловдив се откъсна на върха в Първа лига с аванс от 5 точки.
ЦСКА и "Левски" си размениха по греда, но не и голове 0:0 в дербито на кръга пред малко публика на националния стадион "Васил Левски"
До края на шампионата остават шест кръга, а "орлите" вече докосват осмата поредна титла.

Якуб Швиерчок вкара два гола, а един добави Драгош Григоре.

Домакините наложиха натиск от самото начало, а удари на Сисиньо, Кешерю и Дяков бяха отразени от Даниел Кайзер.

В 37-ата минута съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа за "орлите", която бе реализирана от Григоре за 1:0.

В заключителните минути на първото полувреме Швиерчок нахлу в наказателното поле на "канарчетата" и от малък удар прати топката в опразнената врата за 2:0.

В края на редовното време Швиерчок се разписа за крайното 3:0 с удар по земя.

Източник: btvnovinite.bg