Отборът на Лудогорец постигна най-изразителната си победа в елита след

...

Лудогорец размаза Ботев Враца, диша във врата на ЦСКА

Отборът на Лудогорец реализира най-изразителната си победа в елита след погром с 8:1 против Ботев Враца в среща от 25-ия кръг на efbet Лига.

С триумфа разградчани се приближиха на точка до водача ЦСКА, който на следващия ден гостува на Славия на стадиона в квартал Овча Купел.
-->
Двубоят на " Хювефарма Арена " бе решен още през първото полувреме, а с дейностите си се отличи тандемът Кирил Десподов - Игор Тиаго, първият приключи с два гола и две асистенции, а Тиаго блесна с хеттрик и асистенция.

Кирил Десподов откри резултата от дузпа в 29-а минута с десетия си гол за сезона. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Том Рапнуи.

Попадението смъкна гарда на врачани и те небрежно инкасираха два идентични гола: Десподов центрира от корнер, а Тиаго с глава не остави шансове на вратаря Красимир Костов.

Секунди след началото на втората част Десподов още веднъж центрира от корнер, а Тиаго довкара топката за 4:0.

Най-красивото попадение падна в 57-а минута, когато Тиаго откри Десподов и капитанът на " орлите " с обмислен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Костов.

Три минути по-късно головата серия продължи с попадение на Кайо Видал след подаване на Якуб Пьотровски.

В 81-а минута врачани стигнаха до почетен гол след тъкмо изпълнена дузпа от Чавдар Ивайлов.

Влезлите като запаси Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера прибавиха още два гола в самия край за крайното 8:1.
Източник: standartnews.com