Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си във Враца на

...

С човек по-малко и под дъжда Локо надигра Ботев

Отборът на Локомотив (Пловдив) завоюва гостуването си във Враца на локалния Ботев с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Единственото попадение за „ смърфовете “ бе дело на Бирсент Каргаране в 71-ата минута. Успехът за пловдивчани можеше и да бъде по-изразителен, защото още в 10-ата минута врачани останаха с човек по-малко, поради директния червен картон на Венцислав Христов.

Атмосферните условия през първата част не позволяваха кой знае какъв брой натоварен и комбинативен футбол, защото над стадиона се изсипа пороен дъжд, който наводни терена и топката мъчно се движеше. След почивката дъждът спря, само че теренът остана тежък, съобщи Българска национална телевизия.

Домакините опитваха до последно да върнат гола, въпреки и в понижен състав, само че това не им се удаде и Локомотив си потегли за Пловдив с минимална победа с 1:0. Локомотив е втори в класирането с 9 точки. Врачани са девети с 4 пункта.
Източник: standartnews.com