Отборът на Ливърпул победи по изключително драматичен начин Тотнъм с

...

Ливърпул победи Тотнъм в спектакъл със седем гола на Анфийлд

Отборът на Ливърпул победи по извънредно трагичен метод Тотнъм с 4:3 в дуел от 34-ия кръг на британската Висша лига.

Мачът стартира по отричен метод за " алените ", които още до 15-ата минута водеха с 3:0 в резултата, а Тотнъм си напомни кошмара от загубата от Нюкасъл, когато позволи 5 попадения за 20 минути.

Къртис Джоунс, Луис Диас и Мохамед Салах от дузпа дадоха повече от удобна преднина на Ливърпул в границите на едвам четвърт час.

Голмайсторът на лондончани обаче съумя да върне едно попадение преди почивката след асистенция на Иван Перишич.

В 77-ата минута Хюн-Мин Сон направи 3:2, което даде очаквания на Тотнъм, че може да избегне загубата в срещата, която стартира толкоз неприятно за отбора. В третата минута на добавеното време резервата на " шпорите " Ричарлисон направи 3:3 и съвсем необикновен дребен поврат.

Радостта на гостите обаче бе напълно къса, тъй като две минути по-късно Диого Жота вкара четвърти гол за Ливърпул и обезпечи извънредно скъпата победа за отбора.

Отборът на Юрген Клоп съумя да изпревари Тотнъм и Астън Вила с триумфа и към този момент е на пето място, като ще се бори за Лига Европа. " Шпорите " паднаха с една позиция надолу, а имат и мач повече в актива си.