Отборът на Ливърпул е все по-близо до финала в Шампионската

...

Ливърпул си осигури добра преднина след първия мач с Виляреал

Отборът на Ливърпул е все по-близо до финала в Шампионската лига, откакто победи Виляреал с 2:0 вкъщи в първия полуфинален мач от конкуренцията. На " Анфийлд " играчите на Юрген Клоп преобладаваха тотално и можеха да отбележат повече голове, само че испанският отбор съумя да удържи натиска на противника през първото полувреме.

Малко след почивката мърсисайдци нанесоха двоен удар в границите на две минути. В 53-та минута центриране на капитана на " алените " Джордан Хендерсън докара до автогол на Первис Еступинян. Почти незабавно по-късно сенегалският национал Садио Мане вкара втори гол за домакините. До края на срещата не паднаха повече попадения и Ливърпул завоюва с 2:0.

Реваншът на " Естадио де ла Серамика " е на 3 май, вторник, като британският отбор се е прицелил в трети край в Шампионската лига в границите на пет години. В другия полуфинал Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 4:3 вкъщи, а реваншът на " Сантяго Бернабеу " е на 4 май, сряда.

Финалът на Шампионската лига ще се играе на " Стад дьо Франс " в Париж на 28 май.
Източник: dnesplus.bg