Отборът на Лион продължи свободното си падане в Лига 1,

...

Лион продължи пропадането с равенство срещу Брест

Отборът на Лион продължи свободното си рухване в Лига 1, откакто приключи 2:2 като посетител на Брест в дуел от междинния седми кръг. Така " хлапетата " записаха пети следващ мач без победа, като към този момент са 11-и в класирането с актив от 9 точки. Брест е 13-и с 1 по-малко. Гостите на два пъти водеха в резултата, само че в последна сметка не успяваха да задържат преднината си. Муса Дембеле откри за Лион при първата по-интересна обстановка в мача в 28-ата минута. Само минута по-късно Брест изравни посредством Йоан Курт. В 35-ата минута Лион беше покрай втори гол, само че удар на Траоре срещна гредата. След почивката въпреки всичко гостите още веднъж поведоха, като създател на попадението в 69-ата минута стана Максуел Корне. След независим пробив той стигна до наказателното поле и с обмислен удар нацели долния ляв ъгъл на вратата. В 77-ата минута Мемфис Депай можеше да постави точка на разногласието в интерес на Лион, само че сантиметри го разделиха от попадение. Пет минути преди края футболистите на Брест съумяха да изравнят за повторно. Жулиен Фосюрие откри Йоан Курт, който стреля тъкмо в долния десен ъгъл и записа втория си гол в срещата. В идващия кръг Брест гостува на Монако, а Лион приема Нант.
Всички резултати от приключилите мачове от кръга:
Амиен - Бордо 1:3
Брест - Лион 2:2
Монпелие - Ним 1:0
Нант - Рен 1:0
Сент Етиен - Метц 0:1 Тулуза - Анже 0:2 Лил - Страсбург 2:0 Лига 1 7 кръг, сряда 25 септември  Брест 2:2краен резулат  Лион