Отборът на Левски София победи тима на Варна ДКС с

...

Левски се справи с Варна ДКС на старта на новия сезон в НВЛ при жените

Отборът на Левски София победи отбора на Варна ДКС с 3:0 (25:20, 25:11, 25:15) в първи мач от новия сезон в женското волейболно състезание на България.

" Сините " преобладаваха против по-неопитния си съперник и записаха безапелационен триумф в своята зала " Левски София ".

Най-оспорван бе първият гейм, който домакините завоюваха с 25:20. Във втората част волейболистките на Левски поведоха с 11:4 и затвориха частта след 25:11, а в третата също нямаха проблеми по пътя към крайния триумф с 25:15.

Микаела Стоянова бе над всички със своите 16 точки (2 блока), а Иванина Малинова добави 7.

В утрешния ден (22 октомври) предстоят да се изиграят и останалите три дуела от откриващия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ) за дами, а нашето внимание ще бъде ориентирано върху срещата ЦСКА - Дея Спорт, която стартира в 17:55 часа и ще бъде излъчена НА ЖИВО по Българска национална телевизия 3!

Останалите два мача са: Марица 2022 - Хектор и Марица Пловдив - Славия.