Отборът на Леванте записа четвърти пореден успех, след като победи

...

Леванте продължи с победите и стана поредният тим, минал Реал в класирането

Отборът на Леванте записа четвърти следващ триумф, откакто победи с 2:0 гостуващия Леганес в дуел от 10-ия кръг на Примера дивисион. Головете означиха Роджър (14’) и Рубен Рочина (90’).

Гостите преобладаваха през по-голямата част от мача, само че по този начин и не съумяха да отбележат гол. До подобен обаче стигнаха домакините още в 14-ата минута, когато Роджър опъна противниковата мрежа с акуратен удар от границата на наказателното поле. През оставащото време от дуела Леганес беше по-настойчивият тим, само че Леванте удържа на офанзивите. В добавеното време на срещата Рочина получи пас от Хосе Луис Моралес, нахлу в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл на вратата за крайното 2:0.
41 - Levante have collected 41 points in @LaLigaEN since Paco Lopez took charge of the club (W13 D2 L6) – only Barcelona have won more than since then (42 - W12 D6 L2). Amazing. pic.twitter.com/5B2MV81Q8B
— OptaJose (@OptaJose) October 27, 2018 Така Леванте изпревари Реал, който победи с 2:1 като посетител преди седмица, и към този момент е седми в Ла Лига с 16 точки. Леганес е на 18-о място в зоната на изпадащите с актив от едвам 8 точки от 10 мача.Леванте продължи с успехите и стана следващият отбор, минал Реал в класирането
Примера дивисион 10 кръг, събота 27 октомври  Леванте 2:0краен резулат  Леганес