Отборът на Испания е първият финалист в тазгодишното издание на

...

Испания обърна Португалия и е първият финалист на Европейското по футзал за жени в Унгария

Отборът на Испания е първият финалист в тазгодишното издание на европейското състезание по футзал за дами, което се организира в Дебрецен, Унгария.

В дуел от полуфиналите на шампионата „ Ла Фурия “ обърна състава на Португалия от 0:1 до 3:2 и по този метод ще пази трофея си против спечелилия от другата двойка, която опълчва селекциите на Украйна и Унгария. Мачът стартира в 20:20 часа българско време и ще бъде излъчен директно в ефира на Българска национална телевизия 3.

Двубоят на „ Фьоникс Арена “ сред Испания и Португалия стартира чудесно за „ мореплавателките “, които откриха резултата още в 21-ата секунда посредством Карла Ванеса, само че Испания изравни в осмата посредством Люси и направи цялостен поврат шест минути по-късно с попадение на Ноелия.

Португалия съумя да се върне в срещата в 27-ата минута след нов гол на Карла Ванеса, само че секунди по-късно Ирене Кордоба донесе успеха на своя отбор, оформяйки крайният резултат.