Отборът на Интер показа характер при визитата си на Фиорентина

...

Интер надви Фиорентина като гост

Отборът на Интер сподели темперамент при визитата си на Фиорентина в мач от 5-ия кръг на Серия А. „ Нерадзурите” се постановиха с 3:1, макар че трябваше да вършат поврат на резултата, откакто първи позволиха попадение. С триумфа си през днешния ден Интер измести от първата позиция отбора на Наполи, който обаче е и с мач по-малко.

Домакините поведоха с гол на Рикардо Сотил в 23-ата минута и съумяха да запазят нежния си задатък до почивката.

След нея обаче, нещата за играчите на Винченцо Италиано се объркаха тотално. Гостите започнаха взривоопасно втората част и единствено в границите на 10 минути направиха цялостен поврат. Първо Матео Дармиан изравни, а три минути по-късно Един Джеко с глава след центриране от корнер не остави шансове на противниковия пазач.

В 78-ата минута рекордната покупка на Фиорентина Гонзалес получи втори жълт картон и с това си деяние предреши крайния излаз на срещата. В 87-ата минута Иван Перишич постави точка на разногласието и оформи крайния резултат 3:1.

В същото време Аталанта надви над Сасуоло с 2:1, а Болоня и Дженоа направиха 2:2.
Източник: fakti.bg