Отборът на Херта Берлин записа втора поредна победа, след като

...

Херта излъга Борусия Мьонхенгладбах за втора поредна победа

Отборът на Херта Берлин записа втора поредна победа, откакто надигра гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с минималното 1:0. Единственото попадение означи Марко Рихтер в 40-ата минута.

„ Жребчетата “ започнаха по-добре и получиха дузпа още в осмата минута поради нарушаване на Максимилиан Мителщет против Йонас Хофман. След обзор на обстановката със системата ВАР обаче съдията промени решението си и я анулира.

Домакините пък поведоха в резултата в 40-ата минута, когато прецизен бе Марко Рихтер. Той откри добре една неприятно изчистена топка от наказателното поле и я прати в десния ъгъл на Ян Зомер - 1:0.

Борусия беше покрай изравняването в 66-ата минута, когато Аласан Плеа получи топката към границата на наказателното поле и стреля, само че Александър Шволов, избави.

Двадесет минути преди края Плеа вкара топката във вратата на берлинчани, само че голът бе анулиран заради засада.

С тази победа Херта се изкачи на 10-о място в класирането с 12 точки, а „ жребчетата “ са 12-и с 11 пункта. В идващият кръг Херта гостува на Хофенхайм, до момента в който Борусия ще посрещне Бохум.