Отборът на Франция постигна най-голямата победа в историята си, след

...

Франция записа най-голямата си победа в историята

Отборът на Франция реализира най-голямата победа в историята си, откакто разгроми Гибралтар с 14:0 на " Алианц Ривиера " в Ница в дуел от група В на евроквалификациите. До довечера върхът беше 10:0 над Азербайджан преди 28 години.

Воденият от Дидие Дешан отбор започва на доста високо движение и това обърка гостите, които си означиха два автогола до четвъртата минута. Първо Итън Сантос отклони топката в личната си врата, а по-късно Аймен Муели също го направи.

В 16-ата минута Уарен Заир-Емери ознаменува дебюта си с гол. Килиан Мбапе се разписа от дузпа след половин час игра, а до почивката Жонатан Клос, Кингли Коман и влезлият като запаса Юсуф Фофана също се подредиха измежду голмайсторите - 7:0 в интерес на " петлите ".

След почивката французите означи още толкоз попадения, само че трябваше да чакат за първото до 63-ата минута, защото гостите заиграха по-организирано.

Адриен Рабио се разписа с удар от близко. Това попадение даде нов подтик в играта на " петлите ". Две минути по-късно Коман означи втория си гол в мача след подаване на Мбапе.

Дешан направи тройна промяна и пусна в игра Жиру, Дембеле и Камара на мястото на Тюрам, Коман и Рабио. Резервите бързо се включиха в игра. Дембеле вкара десетия гол за Франция с прекрасен удар от отдалеченост. Малко по-късно Мбапе се разписа още веднъж. Жиру също прати топката в мрежата, само че попадението му бе анулирано след разглеждане с ВАР.

В 82-ата минута Мбапе оформи хеттрика си, откакто трансферира вратаря на Гибралтар от огромна отдалеченост за наслада на почитателите в Ница. Минута преди края на постоянното време Жиру стигна до своя гол. Нападателят на Милан обаче бе запазил най-хубавото за добавеното време, когато се разписа със задна ножица и оформи крайния резултат.