Отборът на Фенербахче записа домакински успех над гръцкия Олимпиакос със

...

Фенербахче и Цървена звезда постигнаха победи в баскетболната Евролига

Отборът на Фенербахче записа домашен триумф над гръцкия Олимпиакос със 79:77 (29:14, 17:19, 12:24, 21:20) в Истанбул (Турция) в среща от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Победата бе четвърта поредна и общо пета за Фенербахче, който заема второ място във краткотрайното класиране, като има и едно проваляне. Тимът на Олимпиакос е осми все още с актив 3-3.

Двата състава изиграха равносилен конфликт, в който домакините имаха по-сериозно предимство в първата част, а гостите – в третата. На почивката Фенербахче водеше с 46:33, баскетболистите от Пирея наваксаха до 57:58 изоставането си в последните 10 минути. Крайният излаз от мач бе решен в последните секунди. Алек Питърс вкара тройка за Олимпиакос при оставащи 53 секунди за понижаване на пасива до 77:79, Скоти Уилбекин сгреши за турския отбор, само че в последната секунда и Найджъл Уилямс-Гос пропусна за гостите.

Йоргос Папаянис бе най-резултатен за Фенербахче с 15 точки и 2 битки, а за Олимпиакос Питърс приключи с 19 точки, 6 битки и 2 асистенции.

В друга среща от вечерта испанският Валенсия надигра вкъщи АЛБА Берлин от Германия със 79:71 (15:14, 26:25, 15:15, 23:17) и с петата си победа от шест изиграни мача се намира на трета позиция. АЛБА Берлин заема предпоследното, 17-о място с актив 1-5.

Домакините стигнаха до триумфа с по-убедителна последна четвърт, като Семи Оджелейе се регистрира с 19 точки и 7 битки за домакините, до момента в който за немския състав 19 точки, 3 битки и 2 асистенции осъществя Стърлинг Браун.

Домакинска победа в Сърбия реализира и Цървена звезда , който се наложи над Байерн Мюнхен със 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:9). Грандът от Белград и немският състав не престават идентичен актив от 2-4 и разделят 13/14–о място в подреждането в Евролигата.

Баскетболистите на Цървена звезда означиха 21 против 9 точки за гостите в последните 10 минути, с цел да си обезпечат триумфа измежду четири следващи загуби. Милош Теодосич изигра мощен мач и приключи с 16 точки и 11 асистенции за домакините, а за Байерн Мюнхен Карстен Едуардс се регистрира с 16 точки, 3 битки и 3 асистенции.

Литовският Жалгирис отстъпи вкъщи пред АСВЕЛ Вильорбан с 88:91 (30:24, 26:26, 24:22, 8:19), с което френският тим реализира първата си победа за сезона в Евролигата, воден от новия си старши треньор Джанмарко Поцеко.

Жалгирис е девети в класирането с три победи и три загуби, до момента в който АСВЕЛ е финален, 18-и с актив 1-5.

Най-резултатен за триумфа на гостите бе Тимоте Луваву-Кабаро с 19 точки и 6 битки, а 21 точки за Жалгирис вкараТомас Димша.

Отборът на Монако записа четвърта поредна победа в шампионата и държи шестата позиция с актив 4-2 откакто надигра Армани Олимпия Милано със 72:66 (13:18, 22:19, 17:11, 20:18) като посетител. Италианският състав е 16-и в подреждането все още с една победа от шест мача.

Майк Джеймс се отличи с 21 точки, 5 битки и 3 асистенции за Монако, до момента в който за домакините Шейвън Шийлдс се включи със 17 точки, 4 битки и 4 асистенции.

Двубоят сред израелския Макаби Тел Авив ииспанския Реал Мадрид от шестия кръг на Евролигата е отсрочен, а довечера са срещите: Барселона – Панатинайкос, Баскония – Партизан и Виртус Болоня – Анадолу Ефес.