Отборът на Фенербахче победи руския Зенит с 1:0, в първа

...

Фенербахче с класа над Зенит, но само с гол аванс преди реванша

Отборът на Фенербахче победи съветския Зенит с 1:0, в първа 1/16-финална борба сред двата отбора от Лига Европа.

Турският състав бе надалеч по-активният и стойностен в дейностите си на терена, като несъмнено заслужаваше крайния триумф повече от съперника си.
 Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков ще свирят Брюж - Република България Залцбург
Нов влиятелен наряд в Лига Европа за български съдии

Срещата от 1/16-финалите е на 14 февруари

В дадени моменти от конфликта притежанието на топката преминаваше 70% за домакините, които бяха тотални господари на протичащото се в границите на игрището.
 Снимка 406142
Източник:

Темпото на игра бе високо от първата до последната допустима минута, като успеха с 1:0 бе най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат довечера.

Резултатът бе открит след 21 минути игра, когато центриране от корнер докара до безредие в полето на съветския отбор, при което най-съобразителен се оказа Слимани, пратил топката в мрежата от близка отдалеченост.
 Снимка 406141
Източник:

Минута преди почивката Топал фаулира съперников играч в наказателното поле и съдията уточни бялата точка.

Зад топката застана Мак, който обаче не съумя да преодолее стража на домакините, избил кълбото в горната греда, а по-късно и уловил го решително в ръцете си.
 Снимка 406140
Източник:

През вторите 45 минути натискът на Фенербахче не спря, само че в края на мача оборотите спаднаха фрапантно и двата състава дочакаха последния съдийски сигнал.

Реваншът е на 21.02, на съветска земя.
 Срещите в Лига Европа и Шампионска лига стартират с минута безмълвие в памет на Емилиано Сала

" От името на УЕФА бих желал да изразя моите най-искрени съболезнования на фамилията и околните ", показа Чеферин