Отборът на Добруджа постигна най-изразителната победа на старта във Втора

...

ОБЗОР: Добруджа с летящ старт във Втора лига

Отборът на Добруджа реализира най-изразителната победа на старта във Втора лига.

Първите 6 срещи се играха през днешния ден, а в една от тях момчетата на треньора Диян Божилов разрушиха гостуващия Черноморец (Балчик) с 4:0 в регионалното дерби.

По-добрата игра на домакините през първите 45 минути се увенча с триумф, когато в 11-ата минута капитанът Янчо Андреев бе прецизен и откри резултата. След поредна офанзива на Добруджа, в 38-ата мин. Емануил Манев насочи дълъг прецизен удар към вратата на Черноморец и повиши на 2:0.

Гостите от Балчик съумяха да насочат един рисков удар към вратата на Добруджа, само че вратарят Георги Аргилашки избави.

След почивката добруджанци още веднъж бяха по-класният тим на терена и справедливо се поздравиха с още две точни попадения във вратата на съперника. В 74-ата минута вратарят на Черноморец излезе напред и Преслав Йорданов съобразително изпрати топката в мрежата на празната врата. Крайният резултат 4:0 оформи Стилиян Николов.