Отборът на Ботев Пловдив разстреля Царско село с 5:0 в

...

Ботев Пд разнищи Царско село в контрола

Отборът на Ботев Пловдив разстреля Царско село с 5:0 в контрола, играна на стадиона в Коматево. Така новият треньор на “царете” Андреа Сасарини потегли с мъчителна загуба отпред на отбора.

Ботев стигна до попадение още в 7-ата минута посредством новото попълнение Мохамед Брахими, само че голът бе анулиран поради засада. Царско село като че ли пое самодейността и имаше няколко положителни благоприятни условия, само че по този начин и не се стигна до гол.

В средата на първата част Тодор Неделев показва класа, само че шутът му бе отразен от стража на "царете ".

В 39-ата минута “канарчетата” въпреки всичко поведоха в резултата, откакто Мартин Кавдански имаше нещастието да си вкара автогол. Реда Рабей подаде към Мохамед Брахими, който центрира по земя към Минков. Капитанът на Царско село Мартин Кавдански обаче скочи на шпагат, в опит да избие топката, само че я вкара в личната си врата.

Второто полувреме стартира равностойно, само че след това паднаха нови четири гола за "канарчетата ".

Десетина минути след подновяването на играта Тодор Неделев означи извънредно красиво попадение и удвои за своя отбор, а след още 10 минути Реда Рабей оформи класиката. Само три минути бяха нужни на французина да означи и второто си попадение в мача и да повиши до 4:0.

В 82-ата минута Маркиньос също записа името си измежду голмайсторите и оформи крайния резултат.