Отборът на Ботев Пловдив надигра с 2:1 кипърския Неа Саламина

...

Ботев Пд спечели в неофициалния дебют на новия наставник

Отборът на Ботев Пловдив надигра с 2:1 кипърския Неа Саламина в контролна среща, която се игра въз основата в Коматево.

Срещата бе и всекидневен дебют за новия треньор на " канарчетата " Желко Копич, който размени на поста Азрудин Валентич.

Домакините откриха резултата още в 6-та минута посредством Антоан Бароан, който наказа груба неточност в защита на гостите.

Футболистите на Неа Саламина, които през предишния сезон завоюваха промоция за елита на Кипър, стигнаха до изравнителния гол в 22-та минута, а до почивката пропуснаха още една преференциална опция да стигнат до цялостен поврат.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до успеха, с цел да се стигне до 85-та минута, когато новият състезател на пловдивчани Елвис Ману се разписа отблизо, с цел да донесе крайния триумф на своя отбор.

Официалният дебют за Желко Копич отпред на Ботев Пд ще бъде тъкмо след седмица (13 август), когато " жълто-черните " гостуват на Берое в " Дербито на Тракия ".