Отборът на Берое зарадва феновете си с победа с близо

...

Берое зарадва феновете си с победа с близо 30 точки разлика преди плейофите в НБЛ

Отборът на Берое зарадва почитателите си с победа с близо 30 точки разлика преди плейофите. Старозагорци надделяха Черно море Тича в последния за „ моряците “ мач за сезона с безапелационното 104:75.

„ Зелените “ финишираха на седмо място в класирането, като по този метод в четвъртфиналната серия ще се изправят против Балкан. За „ моряците “ това беше финален мач за сезона в баскетболното състезание.

Мачът стартира добре за баскетболистите на Бойко Миленков, които бързо постановиха своето движение и се отдръпнаха с удобна преднина от 19 точки на почивката. След нея те продължиха да усилват разликата и макар равностойната последна четвърт, не се стигна до изненади.

Дариъс Хол беше най-резултатен за Берое със 17 точки, Даниел Пюрифой приключи с дабъл-дабъл – 16 точки и 11 битки, а по 15 точки вкараха Келси Барлоу и Александар Тодорович. 11 добави Робърт Георгиев, а 10 наниза Дарин Иванов.

За Черно море Иван Спиров се разписа с 22 точки, а 18 добави Тач Ънру. Със 17 се включи Костадин Лазаров.