Отборът на Берое победи Рилски спортист с 93:71 (21:20, 24:13,

...

Берое категоричен в Самоков

Отборът на Берое победи Рилски състезател с 93:71 (21:20, 24:13, 21:13, 27:25) като посетител в Самоков в среща от осмия кръг във втория стадий, Първа тройка на шампионата на България по баскетбол за дами. За старозагорки триумфът бе пети следващ в тази фаза на шампионата. Берое остава водач във краткотрайното класиране без проваляне досега, а Рилски състезател позволи шеста поредна загуба и заема третата позиция.

Домакините успяваха да бъдат равностойни до началото на втората четвърт, когато гостите от Стара Загора поеха самодейността и до почивката поведоха с 45:33. Баскетболистките на Берое преобладаваха през второто полувреме, като преди последните 10 минути резултатът бе 66:44, а най-голямата разлика доближи 28 точки.

Виолина Кочева и Цветомира Наумова вкараха по 18 точки за победителките, като първата добави 7 битки и 6 асистенции.

Най-резултатна за Рилски състезател бе Радина Илиева, която приключи с 20 точки и 3 асистенции.

В идващия кръг Берое ще одобри Монтана 2003 в Стара Загора на 18 март, а Рилски състезател ще играе против Монтана 2003 на 29 март.