Отборът на Байерн (Мюнхен) записа домакинско равенство 1:1 срещу Борусия

...

Байерн с домакинска издънка в странен мач

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа домакинско тъждество 1:1 против Борусия (Мьонхенгладбах) в дуел от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Така първенците се върнаха преди всичко във краткотрайното класиране с 10 точки, колкото има и Унион Берлин. Борусия Мьонхенгладбах е шести с 8 точки в актива си.

Срещата бе прекратена за малко откакто няколко индивида нахлуха от трибуните на терена и пробваха да се завържат за гредите на една от вратите.

Охраната и футболистите ги стопираха и нарушителите бяха изведени. Според телевизия Sky и вестник Bild, става дума за природозащитници.

Маркус Тюрам откри за гостите в 43-ата минута, а в 83-ата Лерой Сане изравни за „ баварците “.

Попадение на Садио Мане в 34-ата минута пък не бе зачетено поради засада.

Още във втората минута Дайо Упамекано пропусна отлична опция за домакините, а в 30-ата Лерой Сане прати топката над вратата на Борусия. Пак той пропусна добър късмет за попадение три минути по-късно. Томас Мюлер подаде към Мане в 34-ата минута и сенегалският национал означи, само че след преразглеждане на обстановката със системата за видеоарбитраж – ВАР, попадението не бе зачетено. Пет минути по-късно Садио Мане отново вкара топката в мрежата на съперника, само че още веднъж бе отсъдена засада.

Гостите поведоха в края на първото полувреме с попадението на Тюрам за 1:0. Томас Мюлер опита удар с глава в 48-ата минута, само че прати топката вляво от вратата, а в 62-ата стражът на Борусия Мьонхенгладбах Ян Зомер спря изстрел на Лерой Сане. Зомер отрази нов рисков удар с глава на Мюлер в 72-ата минута преди Сане да успее да изравни в 83-ата. До края първенците пробваха да стигнат до втори гол, само че Алфонсо Дейвис и Матайс де Лихт не съумяха да се разпишат.