Отборът на Байер (Леверкузен) разби с 4:0 Фрайбург в среща

...

Байер разнищи Фрайбург

Отборът на Байер (Леверкузен) разруши с 4:0 Фрайбург в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. Кевин Фоланд изпъкна с два гола (21 и 34), Чарлес Арангис (29) и Юлиан Брант (86) прибавиха по едно попадение.

Домакините взеха солидна преднина през първото полувреме. В 21-ата минута Кевин Фоланд откри резултата след прелестен отдалечен удар, след който топката откри дясната сглобка на вратата на Александер Шволов. В 29-ата Чарлес Арангис удвои с нов извънреден шут. Халфът откри тупкаща топка към границата на наказателното поле и я прати високо по диагонала. Третият гол падна след ниско центриране отдясно Ларс Бендер и тъкмо ориентиране на празна врата от крайници на Воланд за 3:0.

След почивката Леверкузен разумно понижи темпото. Въпреки това гостите още веднъж най-вече се бранеха за да избегнат по-голям погром. В 69-ата минута Карим Белари насочи прекрасен изстрел от 21 метра и топката прелетя доста рисково над гредата. Минута по-късно домакините вкараха четвърти гол. Първоначално той беше зачетен, само че секунди по-късно съдията изиска видеоповторение, след което попадението беше анулирано поради нарушаване в офанзива. В 86-ата Брант вкара за крайното 4:0.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

Бундеслига 4 кръг, неделя 17 септември  Байер (Леверкузен) 4:0краен резулат  Фрайбург