Отборът на Байер Леверкузен постигна гръмка победа с 4:1 при

...

Байер Леверкузен задълбочи кризата във Вердер Бремен

Отборът на Байер Леверкузен реализира гръмка победа с 4:1 при гостуването си на Вердер Бремен в финален мач от кръга в Германия, който бе първи след рестартирането на шампионата. По този метод Леверкузен продължава да диша във врата на водачите в класирането, а Вердер изостана на цели 11 точки от мястото, което дава право на оцеляване в Първа Бундеслига.

Първият гол падна в 28-ата минута, когато Муса Диаби се възползва от центриране на Кай Хаверц и означи с глава. Домакините от Вердер въпреки всичко съумяха да изравнят след единствено две минути игра. Леонардо Битенкорд центрира от корнер и Теодор Селасие от близо мушна топката във вратата на гостите за 1:1.

Радостта на домакините обаче търпя единствено 3 минути, тъй като Леверкузен съумя да си върне преднината. Керем Демирбай центрира от директен свободен удар, Кай Хаверц продължи топката с глава и излъга Иржи Павленка, с което резултатът стана 1:2.
Източник: fakti.bg